Očekávání, kdo bude jmenován novým ekonomickým náměstkem v SMO

21.07.2013 16:01

Po změně internetových stránek našeho OS se nám hromadí různé náměty, podněty, články. Dostáváme různé "polotajné údaje" - za což velmi děkujeme, neboť cílem změn bylo právě vyprovokovat občany Orlové, aby dále již mlčky nepřehlíželi dění různého charakteru v našem městě a měli platformu pro zveřejnění všech různých vnímaných zjištění.

V tomto světle zveřejňujeme jeden z námětů.

Obdrželi jsme jej v neobvyklé formě - spíš jako esej, která vnáší alespoň trochu světla do posledního dění na radnici a v SMO.

 

citujeme ze zaslaného námětu:

Proč za změnami ve vedení SMO stojí Ing. Marcela Trojáková?

Proč se Trojákovi o situaci v SMO tak vehementně zajímali/zajímají?

Je to náhoda, že  její manžel, Ing. Petr Troják, projevoval (zhruba od poloviny roku 2012) enormní zájem o dění v SMO?

Je náhodou, že se „iniciativně“ dostal na schůzi Výboru pro řešení budoucnosti SMO, kde přednášel na téma budoucnosti SMO?

Je náhodou, že Ing. Petr Troják působil ve firmě NEX Consulting spol. s r.o., která je dceřinou společnosti Nexia AP?

Je náhodou, že  tato auditorská společnost Nexia AP audit SMO provedla?

NEX Consulting spol. s r.o. , ve které byl Ing. Petr Troják ředitelem, ve svých referencích uvádí: Společnost NEX Consulting spol. s r.o. se okamžitě po svém vzniku zapojila do projektů zejména mateřské společnosti (NEXIA AP a.s.), jejímiž významnými klienty (zákazníky)  jsou: Statutární město Ostrava (a další)

Manželka Ing. Petra Trojáka, Ing. Trojáková Marcela, pracuje jako vedoucí kanceláře primátora statutárního města Ostrava.

Trojáková byla  iniciátorkou toho, co se v SMO v poslední době dělo a bude dít. Navrhovala také kroky, které se mají podniknout, včetně  výběru  auditorské společnosti. Ing. Troják pak „vypracovával nové“ stanovy SMO a průběžně komentoval probíhající změny.

Firma Ing. P. Trojáka byla zrušena 18. 2. 2013. Musel o této skutečnosti vědět dopředu.

 


Diskuze připojena:

ukončena: 3. 9. 2013, 21:00 hod.

 

Datum: 29.08.2013

Vložil: Rosťa

Titulek: Proč??

Proboha proč a co to tu vlastně řešíte?? Je nabíledni dlouhodobá snaha současného starosty a celé soc.dem. o naprosté ovládnutí Orlové. Vy to nevidíte?? Tak nám, občanům, ukažte jeden jediný významnější post ve městě nebo s městem souvisejících činnostech, kde by si Kuča nedosadil dlouhodonou trpělivou prací socdem kádry. Od zaměstnanců úřadu, vedoucích odborů, tajemnice, dodavatelské firmy, představenstvo SMO, nemocnice ...a tak můžeme pokračovat hodinu. Nebylo by to nic proti ničemu, kdyby to byli odborníci, ale kdo se podívá na ty kousky, tak se mu dělá zle a při tom odborníků je ve městě dost. Jen mají škraloup-nespolupracují s Kučou nebo nově s Marcelkou (Trojákovou). Tak opakuji otázku: proč tu řešíte SMO, OKD, dobývání, kanalizaci.... Obraťte se přímo na městskou organizaci ČSSD, oni Vám to jistě vysvětlí! A nevěřte kecům: Kuča si kdysi přímo Vaňka stáhl z Rožnova, aby nahradil Kotabu. Že byl Vaněk neschopný, tak ho raději uklidili na město a musela to odskákat ing. Konkolská. Teď už asi po letech ale neschopnost nevadí. Stejné nebo podobné to je ale i s "auditem" a jeho kvalitou. Jen posloužil ke splnění slibu Kuči Trojákové, že ONA je ten správný kádr. Teď už jen netrpělivě čekáme, kam se "umístí" další z kádrů. Pamatujte, KLČO je to jméno. A další a další....

Odpovědět

—————

Datum: 23.08.2013

Vložil: Pepa

Titulek: A ještě něco

A ještě bych pro všechny obyvatele Zimného dolu jen chtěl připomenot, kdo stojí za problémy s kanalizací, za zdržení. Dodavatel si dovolil nevybrat firmu Kuči ml. na zásypový materiál. A tak probíhaly posudky, utrácely se peníze, práce vázla až se zastavila. Dal bych dotčeným vše k úhradě.
Kauza zpracovatelů auditu, tj. Trojáků a těch co to dovolili je jednoznačným porušením zákona o veřejných zakázkách a zasluhuje podání trestního oznámení a to se týká i tzv. nového představenstva SMO.

Odpovědět

—————

Datum: 23.08.2013

Vložil: lolek

Titulek: Nic se nevyšetří

V SMO se nic nevyřeší. Problém byl vyvolán kvůli ovládnutí SMO ze strany Trojákovců, Vaňků a dalších. Už jenom to, že jako trafiku za správné hlasování dostal Danělišyn v podobě předsedy představenstva a přitom je jedním z těch, kteří se na zpronevěrách uvedených v auditu podílel, je opravdu zarážející a nelogické. Ale velmi vychytralé. Pokud tam něco bylo, Waldemar již zametl stopy.

Odpovědět

—————

Datum: 23.08.2013

Vložil: karel

Titulek: Nic neočekávaného

Kdo si myslel, že uváděné důvody pro opatření v SMO i odvolání rady a vedení byly skutečné, byl velmi naivní. Šlo tu jen o mocenský boj a získání významných postů ve vedení města a na SMO. Za vším stojí opravdu především Kučovci a Trojákovci. Všichni by si to měli uvědomit zejména za rok při volbách a tyto lidi ignorovat.

Odpovědět

—————

Datum: 19.08.2013

Vložil: Miroslav

Titulek: ... A JE TO TADY!!!

Dnes byl slavnostně uveden do funkce pan ing. Troják. Pokud jste čekali někdo něco jiného, byli jste-jsme bláhoví. Situace kolem SMO už není jen fraška, je to kompletní komedie orlovského střihu. Tak si radní připravují pro své neschopné rodinné příslušníky místečka. Ne že by někdo Roika litoval, byl to úplně magor, navíc na pokyn Michalíka zlikvidoval dost lidí, mimo jiné zruinoval i samotný podnik. Ale že by zrovna nástupce klanu Trojáků (jistě znáte i ty nejstarší magory) měl zachránit SMO, to ani náhodou. Už ten jeho výtvor-tzv. audit (ano, jedna paní povídala, že je skutečným autorem!!!) dost vypovídá o skutečných kvalitách autora. Slátanina nepodložených vývodů, názorů, tezí, ale jediný doklad, rozbor...Kterýkoli student prvního ročníku VŠ by se za odbornou úroveň styděl. Vlastně: nestyděl. On by takové nesmysly ani nenapsal.
Nechť vzkvétá naše městská soukromá firma! Nechť se dorozkrade to, co se složitě budovalo.!! Trojáci + Kučovci: DO TOHO!!!

Odpovědět

—————

Datum: 19.08.2013

Vložil: amos

Titulek: Re: ... A JE TO TADY!!!

A proč vlastně ještě nikdo nesedí za rozkradených 35 mil. Kč v SMOčku?

Odpovědět

—————

Datum: 23.08.2013

Vložil: Adolf

Titulek: Re: ... A JE TO TADY!!!

Kdo skutečně sledoval celé dění kolem SMO není překvapen. A teď ještě Trojáková na místo tajemnice MěÚ a již je dokonáno, pokud nepočká a nevysrnadí Kučovce ze zájmu o starostování. Ale pozor na Drastichovou již se na všechny chystá, proč by jinak tak vehementně se zúčastňovala zastupitelstev. Měl jsem možnost si přečíst závěry auditu, plně souhlasím s Miroslavem. Z celé plejády výsledků není nic, co by se dalo trestně stíhat. Jsou to jen domněnky a výsledky korespondující s politickou objednávkou, která vyústila do současného stavu.

Odpovědět

—————

Záznamy: 1 - 7 ze 7


—————

Zpět